fbpx
Sürekli Glikoz Takip (CGM) Nedir?
Sürekli Glikoz Takip (CGM), gündüz ve gece boyunca glikoz değerlerini izlemek için bir yöntemdir.
DEVAMINI OKUYUN
CGM'in FAYDALARI
Kan şekeri ölçüm cihazı (BGM), sadece tek bir glikoz değeri gösterir. CGM sistemleri ise her beş dakikada bir gerçek zamanlı, dinamik glikoz bilgileri sağlayabilir.
DEVAMINI OKUYUN
VİDEO EĞİTİMLERİ
KILAVUZLAR
SIK SORULAN SORULAR
İLETİŞİM

Size yardımcı olmak için buradayız. Bizimle 0216 573 48 48 numaralı telefondan, info@medsalus.com.tr adresinden iletişime geçebilir yada iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇ
Sürekli Glikoz Takip (CGM) Nedir?
Sürekli Glikoz Takip (CGM), gündüz ve gece boyunca glikoz değerlerini izlemek için bir yöntemdir.
DEVAMINI OKUYUN
CGM VS BGM
Kan Şekeri Ölçüm Cihazları (BGM) tek bir anda glikoz değerini ölçerken, Sürekli Glikoz Takip (CGM) sistemleri gece gündüz glikoz değerlerimi sürekli olarak kontrol eder.
DEVAMINI OKUYUN
CGM'in FAYDALARI
Kan şekeri ölçüm cihazı (BGM), sadece tek bir glikoz değeri gösterir. CGM sistemleri ise her beş dakikada bir gerçek zamanlı, dinamik glikoz bilgileri sağlayabilir.
DEVAMINI OKUYUN

DEXCOM KULLANIM ŞARTLARI

BU DEXCOM KULLANIM ŞARTLARI, 11 ŞUBAT 2019 TARİHİ İTİBARİYLE GEÇERLİDİR VE ÖNCEK DEXCOM KULLANIM ŞARTLARININ YERİNİ ALIR.

Bu Kullanım Şarları (“Sözleşme“) başka dillerde de mevcuttur ve Web sitemize gidilerek ve ikamet ettiğiniz ülke seçilerek görüntülenebilir. Bu Sözleşme, DexCom, Inc. ve alt kuruluşları DexCom (İngiltere) Limited, DexCom Sweden AB, DexCom (UK) Intermediate Holdings Ltd., DexCom Operating Ltd., DexCom (UK) Distribution Limited, DexCom Deutschland GmbH, Nintamed Handels GmbH, DexCapital, LLC, DexCom (Canada), Inc., DexCom International Ltd., DexCom Philippines, DexCom Suisse GmbH, SweetSpot Diabetes Care, Inc., The Glucose Program, LLC ve Type Zero Technologies, Inc. (toplu olarak “Dexcom“, biz ” veya “ bize“) ve siz arasında: (a) www.dexcom.com adresinde bulunan DexCom web sitesi ve bu siteden erişilebilen sayfalar ve diğer DexCom web siteleri (toplu olarak bizim “Web Sitemiz“), (b) Web Sitemizden, Apple® App Store’dan veya diğer cep telefonu servis sağlayıcısından veya belirttiğimiz diğer konumlardan indirime veya erişime sunduğumuz yazılım uygulamaları (“Yazılım Uygulamaları“), (c) her türlü DexCom ürünü (“DexCom Ürünleri“), ve (d) bir DexCom Ürünü veya Yazılım Uygulaması tarafından üretilen verilerin erişimini, toplanmasını, depolanmasını, işlenmesini, analiz edilmesini ve/veya iletilmesini sağlayan ve bu işlemlere izin veren DexCom Ürünleri veya Yazılım Uygulamalarının kullanıcılarına DexCom tarafından internet üzerinden sunulan veri hizmetlerini (“Veri Hizmetleri“) (herhangi bir erişim de dahil) kullanımınızla ilgilidir. Web Sitemizi ve Veri Hizmetlerimizi “DexCom Hizmetleri” olarak adlandırırız. Sizi ve bir DexCom Ürünü kullanan veya adına bir DexCom Ürünü satın alma konusunda yasal hakka sahip olduğunuz herhangi bir reşit olmayan çocuk veya başka bir kişiy bir “Kullanıcı” olarak adlandırırız. Bazı DexCom Ürünleri reçete gerektirir (“Reçeteli Cihaz“) ve bu tür DexCom Ürünleri sadece reçetenin verildiği kişi tarafından kullanılabilir (bu kişi “Reçeteli Cihazı Kullanıcısı” olarak adlandırılır).

Bu Sözleşme aynı zamanda, The Glucose Program, LLC, dahil, bu Sözleşmeye bağlantı veren herhangi bir DexCom alt kuruluşu ile ve bu alt kuruluşa atfen DexCom, biz ve bize referanslarıyla, siz arasındaki aşağıdakilere ilişkin sözleşmeyi de ortaya koymaktadır: (a) böyle bir alt kuruluş tarafından sağlanan herhangi bir web sitesi (bizim “Web Sitemiz” terimine dahildir), (b) Web Sitemizde bu alt kuruluş tarafından sağlanan tüm yazılım uygulamaları (“Yazılım Uygulamaları” terimine dahildir) ve (c) bir DexCom Ürünü veya Yazılım Uygulaması tarafından üretilen verilerin erişimine, toplanmasına, depolanmasına, işlenmesine, analizine ve/veya iletilmesine olanak sağlayan ve bu işlemlere izin veren, internet üzerinden bu alt kuruluş tarafından sağlanan herhangi bir veri hizmetini (“Veri Hizmetleri” terimine dahildir) (herhangi bir erişim de dahil) kullanımınız. Bu sözleşme, burada anılan herhangi bir 3. taraf tarafından icra edilebilir. Bu Kullanım Şartları, herhangi bir 3. tarafın rızası olmadan iptal edilebilir veya değiştirilebilir.

Herhangi bir DexCom Ürününü, DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını (erişim dahil) kullanarak veya bu Sözleşmeyi “kabul et” seçeneğine tıklayarak, bu Sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz.

LÜTFEN BU SÖZLEŞMENİN İHTİLAFLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN JÜRİLİ YARGILAMA VEYA TOPLU DAVALAR YERİNE, İLGİLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, MÜNFERİT OLARAK HAKEMLİK KULLANIMINI GEREKTİREN, BİR ZORUNLU İHTİLAF TAHKİMİ HÜKMÜ İÇERDİĞİNİ UNUTMAYIN.

Size kolaylık sağlamak için, bu Sözleşmenin bazı şartlarını soru ve cevap biçiminde ifade ettik. Aşağıdaki şartların tümü, siz ve DexCom veya siz ve bir DexCom alt kuruluşu arasında yapılan tek bir yasal sözleşmedir. Bu Sözleşmedeki bir kelime veya cümle “Tırnak İşaretleri” içine alınmışsa veya kalın yazıyla yazılmışsa, kelime veya cümlenin tekrar kullanılabileceği anlamına gelir ve kelime veya cümleyi tırnak içinde ve koyu yazıyla içeren cümledekiyle aynı anlama sahip olacaktır.

1. Bu Sözleşmenin Kapsamı; Tıbbi Hizmet veya Sağlık Hizmeti Değildir.

1.1 DexCom Hizmetleri tıbbi hizmet veya sağlık hizmeti değildir. DexCom’un bir sağlık uzmanı olmadığını ve tıbbi hizmet, sağlık hizmeti veya diğer uzman hizmetleri veya tavsiyeler sağlamadığını ve Kullanıcı Verilerinin doğruluğunu soruşturmadığımızı anlarsınız (bu koşulun aşağıdaki Bölüm 5.2’de açıklanması itibarıyla). DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları uygun tıbbi bakımın yerine geçmez ve Kullanıcı veya Reçeteli Cihaz Kullanıcının, uygun olduğu şekilde, kendi durumuna uygun bir tedavi sağlamanın yegane sorumlusu olduğunu kabul edersiniz. Yazılım Uygulamalarının ve Veri Hizmetlerinin, yasalar gerektirmediği ya da bu Sözleşmede aksi açıkça belirtilmediği sürece garantisiz sağlandığını anlayarak, Veri Hizmetlerinden alınan bilgileri ve raporları Kullanıcının veya Reçeteli Cihaz Kullanıcının (uygun olduğu şekilde) sağlık hizmeti sağlayıcılarına kendi sorumluluğunuzda verebilirsiniz.

1.2 DexCom Hizmetlerini veya DexCom Ürünlerini kullanımınız konusunda geçerli ilave koşullar var mı? Evet, bu Sözleşmede belirtilen şartlara ek olarak, herhangi bir DexCom Hizmeti aracılığıyla yayınladığımız veya kullanıma sunduğumuz veya başka bir şekilde kullanımınıza sunduğumuz herhangi bir şart ve koşul, DexCom Hizmetlerini, Yazılım Uygulamalarını ve DexCom Ürünlerini kullanımınız için geçerlidir ve bu Sözleşmeye dahil edilmiş ve bir parçası haline getirilmiştir. Bu ek koşullar aşağıdakileri içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir):

 • Web Sitemizde yer alan herhangi bir açıklama;
 • Web Sitemizde yer alan üçüncü taraf telif hakkı bildirimleri ve diğer bildirimler;
 • Web Sitemizde yer alan DexCom telif hakkı ve ticari marka bildirimleri;
 • ​​DexCom tarafından bir DexCom Ürünü, Yazılım Uygulaması veya DexCom Hizmeti kullanım kılavuzunda veya ambalajında sağlanan veya DexCom tarafından size başka bir şekilde sağlanan Kullanım Talimatları, Kullanım Endikasyonları, Kontrendikasyonlar ve Ürün Uyarıları ve Güvenlik Beyanlarını (“DexCom Ürün Etiketi“) dahil herhangi bir belgedeki koşullar;
 • DexCom Hizmetlerini veya DexCom Ürünlerini kullanımınızla bağlantılı olarak imzaladığınız her türlü rıza veya yetkilendirme;
 • Web Sitemizde bulunan Gizlilik Politikamız (“Gizlilik Politikası“) ve
 • Özel Kısa Kod Kullanım Şartlarımız (“Metin Mesajlaşma“)

1.3 DexCom Hizmetleri, DexCom Ürünleri ve Yazılım Uygulamalarını nerede kullanabilirsiniz? Herkes DexCom Hizmetlerini, DexCom Ürünlerini ve Yazılım Uygulamalarını kullanabilir, ancak DexCom Ürünleri, DexCom tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nden sağlanmaktadır. DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları, DexCom tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nden sağlanmaktadır ve DexCom’u aşağıdaki Bölüm 7’de belirtilenler dışında herhangi bir yargı bölgesine veya yasaya tabi tutma amacı taşımamaktadır.

1.4 DexCom Ürününüz hakkında sorularınız varsa kiminle iletişime geçmelisiniz? Bir DexCom Ürününü doğrudan DexCom’dan satın aldıysanız ve Dexcom Ürününüzle ilgili sorularınız varsa, lütfen DexCom ile iletişime geçin. Bir DexCom Ürünü bir üçüncü taraf distribütör aracılığıyla satın aldığınız bir yargı bölgesindeyseniz, lütfen Dexcom Ürününü satın aldığınız distribütörle iletişime geçin.

2. Değişiklikler

2.1 DexCom bu Sözleşmenin şartlarını değiştirebilir mi? Evet, ilgili yasalara tabi olarak, DexCom, bu tür değişiklikleri, yeni şartların bildirimini Web Sitemize yayınlamak da dahil, herhangi bir makul yolla size bildirerek bu Sözleşmenin şartlarını değiştirebilir. Yeni şartlar için “kabul et” seçeneğine tıklamanız veya bu değişiklikten sonra herhangi bir DexCom Ürününü, DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını yeni şartlara itiraz etmeksizin yedi (7) gün boyunca kullanmaya devam etmeniz, yeni şartları kabul etmeniz anlamına gelir. Bu tür değişiklikler, bu değişiklikleri içeren yeniden düzenlenmiş Sözleşmeyi size bildirdiğimiz tarihten önceki, sizinle aramızdaki herhangi bir ihtilaf için geçerli olmayacaktır. Yeni şartları kabul etmiyorsanız, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamalarını aşağıda Bölüm 6.2’de (“DexCom Hizmetlerini kullanımınızı veya Yazılım Uygulamalarını kullanımınızı sonlandırabilir misiniz?” başlıklı bölüm) açıklandığı gibi kullanmayı bırakma hakkınız vardır.

2.2 DexCom, DexCom Hizmetlerini veya Yazılım Uygulamalarını değiştirebilir mi? DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları ve DexCom’un işi, oluşumu ve faaliyetleri, DexCom tarafından kendi takdirine bağlı olarak belirlenen zamanlarda Web Sitemizde bu değişikliğin bir bildirimini yayınlamak veya ilgili DexCom Hizmeti veya Yazılım Uygulaması aracılığıyla size bildirim sağlamak da dahil bu değişiklikleri herhangi bir makul yolla size bildirerek, örnek olarak, yeni Uygulama özellikleri ekleme, yeni işlevleri desteklemek için ek hizmetler geliştirme ve yeni etkileşimler sunma gibi değişikliklere tabidir. İlgili yasalara tabi olarak, bu değişiklikten sonra ilgili DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını değişikliğe itiraz etmeksizin yedi (7) gün boyunca kullanmaya devam etmeniz, değişikliği kabul etmeniz anlamına gelir. Ücret ödemesi gerekebilecek yeni özellikler veya işlevler sunma hakkımızı saklı tutarız. Değişiklikleri kabul etmiyorsanız, aşağıda Bölüm 6.2’de (“DexCom Hizmetlerini kullanımınızı veya Yazılım Uygulamalarını kullanımınızı sonlandırabilir misiniz?” başlıklı bölüm) açıklandığı gibi DexCom Hizmetleri, DexCom Ürünleri ve Yazılım Uygulamalarını kullanmayı bırakma hakkınız vardır.

3. Web Sitemizi kullanmanız için neler Gereklidir? Web Sitemize internet üzerinden herhangi bir akıllı telefon veya başka bir akıllı cihaz (her birini bir “Akıllı Cihaz” olarak adlandırırız) veya bilgisayar ile, her durumda uyumlu bir tarayıcı ile erişilebilir. Düzgün çalışan uyumlu güncellenmiş yazılımın, uygun bir internet bağlantısının ve uygun bir güvenlik duvarı ve virüs tarama yazılımının sağlanması ve bakımı da dahil Web Sitemize erişmek için kullandığınız her bilgisayarın veya Akıllı Cihazın sorumluluğu size aittir.

4. DexCom Mağazasını Kullanma

4.1 DexCom Mağazası nedir? DexCom Mağazasına Web Sitemiz üzerinden erişilebilir ve DexCom Ürünleri kullanıcılarının DexCom Ürünlerinin kullanımı ile bağlantılı olarak kullanılan belirli ürünleri satın alabilecekleri veya elde edebilecekleri bir çevrimiçi mağazadır. Bazı DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamalarının indirilmesi veya kullanılması için de bir DexCom Mağazası hesabı gerekli olabilir. DexCom Mağazası, yalnızca DexCom web sitesinde gösterilen yargı alanlarında ikamet edenler tarafından kullanılabilir.

4.2 DexCom Mağazasını kullanmanız için neler Gereklidir? DexCom Mağazasının her bir Kullanıcısı, Kullanıcının kişisel kullanımı veya Reçeteli Cihaz Kullanıcısı için bir DexCom Ürünü satın almış olmalıdır. Kullanıcı uygun bir DexCom Mağazası hesabı oluşturmuş olmalıdır; ve yalnızca bu DexCom Ürünü ile bağlantılı olarak kullanmak üzere ürünler satın almalıdır.

4.3 DexCom Mağazası Kullanım Kuralları. DexCom Mağazasını sadece kendi adınızla kullanmalısınız. Kendi kredi kartınızı (veya Kullanıcının yararına yasal olarak kullanmaya yetkili olduğunuz kartı) kullanmalı ve kredi kartı sağlayıcısının tüm gereksinimlerine uymalısınız. DexCom Ürünlerini yalnızca kişisel kullanım için veya Reçeteli Cihaz Kullanıcısı adına satın almayı kabul edersiniz. DexCom Mağazası üzerinden satın alınan DexCom Ürünleri, mevcut olduğu durumlarda, DexCom Ürün Etiketinde yer alan garanti ve iade politikasına tabidir. Tüm DexCom Ürünleri, DexCom Mağazasından FOB DexCom nakliye limanı olarak gönderilir, bu, DexCom sipariş edilen malları nakliye için bir nakliyeciye teslim ettiğinde sahipliğin size aktarıldığı ve malların nakliyesi sırasında risklerin size ait olduğu anlamına gelir.

5. Veri Hizmetlerimizi ve Yazılım Uygulamalarımızı Kullanma

5.1 Yazılım Uygulamalarımız nelerdir? DexCom Ürünleri kullanımınızla bağlantılı olarak bilgisayarınızda veya Akıllı Cihazlarınızda kullanımınız için Yazılım Uygulamaları sağlayabiliriz. Yazılım Uygulamaları bağımsız işlevler sağlayabilir, Veri Hizmetlerimizle bağlantılı olarak kullanılabilir veya her ikisini de yapabilir.

5.2 Veri Hizmetlerimiz nelerdir? Veri Hizmetlerimiz, Kullanıcının veya Reçeteli Cihaz Kullanıcısının, uygun olduğu şekilde, ilgili DexCom Ürün Etiketine göre diyabetini yönetmesine yardımcı olmak için, bir Kullanıcı veya Reçeteli Cihaz Kullanıcısının Veri Hizmetiyle uyumlu kendi DexCom Ürünü (“Kullanıcı Cihazı“) tarafından üretilen veya kullanımı ile bağlantılı olarak oluşturulan verileri (“Kullanıcı Verileri“) kullanmasına izin vermeye yöneliktir. Veri Hizmetlerimizin kullanımı, internete bağlanabilen bir Akıllı Cihaz veya bilgisayar gerektirir. Her bir Veri Hizmeti, Akıllı Cihazınıza veya bilgisayarınıza indirilen bir Yazılım Uygulamasından Kullanıcı Verileri alır. Veri Hizmetlerimiz, tescilli metodolojiler uygulayarak Kullanıcı Verilerini işler, Kullanıcılara veya Reçeteli Cihaz Kullanıcılarına veri sağlar ve uygun olduğu durumlarda raporlar sunar. Ayrıca, Veri Hizmetlerimiz, Kullanıcıların veya Reçeteli Cihaz Kullanıcılarının, Kullanıcı Verilerini, raporları ve Kullanıcı veya Reçeteli Cihaz Kullanıcısı ile ilgili diğer bilgileri paylaşmasına da izin verebilir. Reçeteli Cihaz Kullanıcıları, bu tür verileri ve raporları kendi sorumlulukları altında belirledikleri şekilde başkalarına sağlama veya Veri Hizmetlerinin sağlamaya yönlendirme hakkına sahiptir. Veri Hizmetlerinin düzenli izleme ve tıbbi bakımın yerine geçmediğini ve uygun olan şekilde, Kullanıcı veya Reçeteli Cihaz Kullanıcısı tarafından ve Kullanıcı veya Reçeteli Cihaz Kullanıcısının yararına tüm uygun tedavi, özen ve çabanın sağlanmasını garanti edeceğinizi onaylar ve kabul edersiniz. DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları aracılığıyla DexCom’a sağladığınız Kullanıcı Verileri ve diğer tüm bilgilerin toplanması, saklanması ve iletilmesi Gizlilik Politikası tarafından yönetilir.

5.3 Veri Hizmetlerimizi ve Yazılım Uygulamalarımızı kullanmanız için ne gereklidir? Her bir Veri Hizmeti veya Yazılım Uygulaması, Web Sitemiz üzerinde bir DexCom kullanıcı hesabı oluşturmayı gerektirebilir (“Kullanıcı Hesabı“). Bu nedenle, Kullanıcı Hesabını doğru bir şekilde doldurmanız ve idame ettirmeniz ve gerekli tüm bilgileri bize sağlamanız gereklidir. Düzgün çalışan güncel bir yazılım, uygun bir internet bağlantısı, uygun bir güvenlik duvarı ve virüs tarama yazılımı, Kullanıcı Cihazınızı bilgisayarınıza veya Akıllı Cihaza bağlamak için uygun bir kablo ve düzgün bir şekilde korunan bir Kullanıcı Cihazı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Veri Hizmetlerinin ve/veya Yazılım Uygulamalarının kullanımı için gerekli tüm donanım, yazılım ve iletişim ve diğer hizmetlerin temininden, bakımından ve masrafının ödemesinden siz sorumlusunuz..

5.4 Veri Hizmetlerimizi nasıl kullanırsınız? Veri Hizmetlerimiz, DexCom Ürününüz ile doğrudan arayüz kurabilir ve birlikte çalışabilir veya bir Yazılım Uygulamasının indirilmesini gerektirebilir. Bazı Veri Hizmetleri, Kullanıcı Verilerinizi sizin seçtiğiniz belirli üçüncü taraflara göndermenize imkan verebilir. Üçüncü tarafı (bir kişi, bir yazılım uygulaması veya başka bir işletme olabilir) seçerek, Kullanıcı Verilerinizi seçtiğiniz her bir tarafa göndermemiz için bizi yetkilendirirsiniz. DexCom, bu üçüncü taraflarla ilgili herhangi bir bilgiyi veya onlar hakkında verdiğiniz bilgileri soruşturmaz veya doğrulamaz. Bilgileriniz sizin tarafınızdan atanan üçüncü bir tarafa sağlandıktan sonra, DexCom’un bu bilgilerle ilgili daha fazla kontrolü veya sorumluluğu yoktur. Verileri, Veri Hizmetleri ile bağlantılı olarak toplamamız, saklamamız ve iletmemiz Gizlilik Politikası tarafından yönetilir. Yazılım Uygulamasını veya Veri Hizmetini çalıştıran bilgisayarınızı veya Akıllı Cihazı internete bağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

5.5 Üçüncü Taraf Yazılım Güncellemeleri. Yazılım Uygulamalarımız, bilgisayarınız veya Akıllı Cihazınız için belirli üçüncü taraf işletim sistemlerinin ve tarayıcı yazılımının belirli sürümlerinde çalışır (“Platform Yazılımı“). Üçüncü taraf sağlayıcı, Platform Yazılımı için bir güncelleme yayınladığında, Yazılım Uygulamasına uyumlu bir güncelleme sağlamak için ek süreye ihtiyacımız olacaktır. Platform Yazılımını, biz bir Yazılım Uygulaması için uygun bir güncellemeyi kullanıma sunmadan önce güncellerseniz, kullanmakta olduğunuz Yazılım Uygulamasını artık kullanamayabilirsiniz veya Yazılım Uygulaması düzgün şekilde çalışmayabilir. Yazılım Uygulaması için uyumlu bir güncelleme sunmaya karar verebiliriz ve bu nedenle Platform Yazılımını güncellemeden önce, Yazılım Uygulaması veya Veri Hizmeti için bir güncelleme gerekip gerekmediğini belirlemek için ilk olarak Yazılım Uygulamasını ilk indirdiğiniz konumu kontrol etmelisiniz. Güncellemeleri Yazılım Uygulamalarımıza zaman zaman otomatik olarak indirebilir ve kurabiliriz ve Yazılım Uygulamalarını kullanımınızın bir parçası olarak bu tür güncellemeleri almayı (ve bu güncellemeleri dağıtmamıza izin vermeyi) kabul edersiniz.

5.6 Tutarlı Kullanım. Bazı DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları ilgili Kullanıcı Cihazı tarafından oluşturulan verileri arşivleyecek ve saklayacaktır (arşivleme ve depolama Gizlilik Politikası tarafından yönetilir). Sonuç olarak, bu tür DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları yalnızca ilgili Kullanıcı Cihazı ve ilişkili Kullanıcı Hesabı ile kullanılmalıdır. Bunun yapılmaması (1) ilgili DexCom Ürününün, DexCom Hizmetinin veya Yazılım Uygulamasının hatalı çalışmasına veya hiç çalışmamasına neden olabilir, (2) Kullanıcı Verilerini bozabilir veya (3) yanlış Kullanıcı Verilerinin Kullanıcıyla ilişkilendirilmesine neden olabilir veya Kullanıcı Verilerinin yanlış görüntülenmesine veya analiz edilmesine neden olabilir.

5.7 DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları için hangi haklara sahipsiniz? Bu Sözleşmeyi kabul etmeniz üzerine ve bu Sözleşmenin şartlarına uyduğunuz sürece, taraflardan biri bu Sözleşmeyi feshedene kadar, DexCom size; (a) ticari olmayan kişisel kullanımınız için Web Sitemiz, (b) Web Sitemizin ilgili sayfasında veya Veri Hizmetleri aracılığıyla sağlanan materyallerde açıklandığı şekilde kullanılması amaçlanan Veri Hizmetleri ve (c) Web Sitemizin ilgili sayfasında, Yazılım Uygulamasında veya Yazılım Uygulaması veya Yazılım Uygulamasının uyumlu olduğu DexCom Ürünü ile birlikte veya bunlar için bizim tarafımızdan sağlanan materyallerde açıklandığı şekilde kullanılması amaçlanan Yazılım Uygulamaları için, her koşulda bu Sözleşmenin şartlarına uygun olarak, kişisel, sınırlı ve münhasır olmayan kullanım hakkları verir. DexCom ve belirli teknolojileri lisansladığımız üçüncü taraflar (“lisans veren“) DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamalarına ait tüm hak ve unvanlara sahiptir; DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamalarında veya aracılığıyla mevcut olan bilgi, çizim ve diğer içerikler; DexCom Hizmetlerini ve Yazılım Uygulamalarını sağlamak için kullandığımız ya da DexCom Ürünlerini, DexCom Hizmetlerini veya Yazılım Uygulamalarını kullanımınızla bağlantılı olarak size sunduğumuz işlemler, metodolojiler, belgeler ve diğer malzemeler; ve DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamalarından kaynaklanan ya da herhangi bir şekilde bunlarla ilgili her türlü patent, telif hakkı, ticari marka, ticari sır ve herhangi bir nitelikteki diğer tüm haklar (“Fikri Mülkiyet Hakları“). DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları, Web Sitemizde DexCom tarafından sunulan Fikri Mülkiyet Hakları bildirimlerine tabidir ve tüm bu bildirimlerdeki gerekliliklere riayet etmeniz gereklidir. Tüm Fikri Mülkiyet Hakları DexCom ve lisans verenleri tarafından saklıdır ve buradaki Bölüm 5.7’de belirtilenler dışında size hiçbir Fikri Mülkiyet Hakkı verilmez. DexCom’u, DexCom Hizmetlerini, DexCom Ürünlerini ve Yazılım Uygulamalarını ve bunlara ilişkin itibarı tanımlayan ticari markalar, hizmet markaları, ticari takdimler, logolar, isimler ve diğer semboller DexCom ve lisans verenlerine aittir. DexCom tarafından DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamalarında veya bunlarla bağlantılı olarak sağlanan hiçbir bildirimi kaldıramaz veya değiştiremezsiniz.

5.8 Hangi üçüncü taraf gerekliliklerine uymanız gerekiyor? DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları, üçüncü taraflarca bize lisanslanan yazılımları, verileri veya diğer öğeleri içerebilir. Bu tür üçüncü taraf öğerleri kullanmanız, ilgili lisans veren tarafından aksi belirtilmedikçe, bu Sözleşmenin hükümlerine tabidir. Web Sitemizde yayınladığımız veya tarafımızdan zaman zaman değiştirildikleri için size başka bir şekilde sağladığımız veya kullanımınıza sunduğumuz bu tür üçüncü taraf ürün sağlayıcılarının talep ettiği ek lisans hükümlerine uymanız gereklidir. Bu tür lisans hükümlerinin kullanımınız için geçerli olan sürümü bu Sözleşmeye dahil edilmiştir ve bir parçası haline getirilmiştir.

5.9 DexCom Hizmetlerini veya Yazılım Uygulamalarını kullanmak için kaç yaşında olmalısınız? Bu Sözleşmeyi kabul ederek, ikamet ettiğiniz ülkede reşit olma yaşında olduğunuzu ve bu Sözleşmeyi imzalamak için yasal kapasiteye sahip olduğunuzu beyan ediyorsunuz.

5.10 DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamaları ile üçüncü taraf yazılım veya ekipman kullanabilir misiniz? DexCom, herhangi bir üçüncü taraf yazılım veya ekipmanın DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamaları ile kullanımını onaylamaz, tavsiye etmez veya doğrulamaz. Herhangi bir üçüncü taraf yazılım veya ekipmanın tarafınızdan kullanılması tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Böyle bir kullanımdan doğan DexCom Ürünleri hasarı veya DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamalarındaki sorunlar, yanlışlıklar veya arızalar gibi, bu tür üçüncü taraf yazılımları veya donanımları kullanımınızdan kaynaklanan herhangi bir sorumluluk veya yükümlülüğümüz yoktur.

5.11 DexCom Hizmetlerini ve Yazılım Uygulamalarını kullanımınıza başka hangi kısıtlamalar uygulanır? Aşağıdakilerden hiç birini yapmayacak veya yapmaya teşebbüs etmeyecek veya denetiminiz altındaki bir kişinin yapmasına veya yapmaya teşebbüs etmesine izin vermeyeceksiniz:

 • DexCom Hizmetlerini veya Yazılım Uygulamalarını herhangi bir kişi veya kuruma zarar vermek, tehdit etmek veya taciz etmek için kullanmak;
 • DexCom Ürünlerini, DexCom Hizmetlerini veya Yazılım Uygulamalarını ticari amaçlarla veya herhangi bir üçüncü tarafa fayda sağlamak için kullanmak;
 • DexCom Hizmetlerini değiştirmek, yönlendirmek veya erişim sağlamak için herhangi bir yetkisiz araç kullanmak veya kullanmaya çalışmak;
 • DexCom Hizmetlerine (veya DexCom Hizmetine bağlı herhangi bir ağ veya cihaza) zarar vermek, devre dışı bırakmak, aşırı yüklemek, müdahale etmek veya bozmak;
 • yetkisiz üçüncü taraf uygulamalarının DexCom Ürünlerine veya DexCom Hizmetlerine erişmesini veya herhangi bir Yazılım Uygulamasıyla arayüz kurmasını sağlamak;
 • onaylanan bir mekanizma sağlamadığımız sürece, sizin adınıza DexCom Hizmetlerine veya Yazılım Uygulamalarına erişmesi veya bunları kullanması için üçüncü taraflarla hesap şifrenizi paylaşmak veya diğer bir şerkilde yetkilendirmek;
 • bu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir hakkınız için alt lisans vermek veya hakkınızı devretmek;
 • herhangi bir DexCom Hizmetine veya Yazılım Uygulamasına dayalı değişiklik, kopyalama veya türetme çalışmaları yapmak;
 • bu kısıtlamanın ilgili yasalar tarafından açıkça yasaklandığı durumlar dışında, size kaynak kodu biçiminde sağlanmayan herhangi bir DexCom Ürünü, DexCom Hizmeti veya Yazılım Uygulaması üzerinde tersine mühendislik veya türetme yapmak;
 • herhangi bir DexCom Hizmetine veya hizmetten İnternet “bağlantıları” oluşturmak veya herhangi bir DexCom Hizmetinin veya Yazılım Uygulamasının bir parçasını oluşturan herhangi bir içeriği “çerçevelemek” veya “yansıtmak”;
 • DexCom Hizmetine veya Yazılım Uygulamalarına erişmek veya bunları kullanmak için veya herhangi bir DexCom Ürününden, DexCom Hizmetinden veya Yazılım Uygulamasından veri kopyalamak veya zorla almak için herhangi bir otomatik işlem veya hizmet (robot, örümcek veya bilgilerin düzenli olarak önbelleğe alınması gibi) kullanmak;
 • herhangi bir DexCom Ürününü, DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını, bu Sözleşmede size verilen veya herhangi bir DexCom Ürün Etiketinde belirtilen kullanım kapsamını aşacak herhangi bir yolla farklı bir şekilde kullanmak; veya
 • herhangi bir DexCom Ürününe, DexCom Hizmetine veya Yazılım Uygulamasına erişmek veya herhangi bir DexCom Ürünü, DexCom Hizmeti, Yazılım Uygulamasını yetkisiz bir şekilde değiştirmek için yetkisiz yazılım veya donanım kullanmak (ör. yetkisiz onarımlar, yetkisiz güncellemeler veya yetkisiz indirmeler yoluyla).

5.12 DexCom Ürününüzü, Hizmetinizi veya Yazılım Uygulamanızı kötüye kullanırsanız ne olabilir? DexCom Ürününü, DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını kötüye kullanmak, kendisine veya işlediği ve ilettiği bilgilere uygunsuz erişim sağlamak veya diğer yetkisiz işlemleri yapmak Kullanıcıyı (veya Kullanıcı Verilerini) tehlikeye atabilir, DexCom Ürün, Hizmet veya Yazılım Uygulamasının arızalanmasına neden olabilir veya DexCom Ürününün, Hizmetinin veya Yazılım Uygulamasının düzgün ve amaçlanan kullanımını başka bir şekilde önleyebilir veya aksatabilir. Buna göre, bu tür kötüye kullanıma izin verilmez. Bu tür kötüye kullanıma, bir DexCom Ürünü üzerinde “jailbreaking” işlemi uygulama (ancak bununla sınırlı olmamak üzere) dahildir, bu onaylanmamış bir yazılımın yüklenmesine izin vermek veya böyle bir DexCom Ürününden veri almak dahil herhangi bir amaç için bir DexCom Ürünündeki güvenlik kısıtlamalarının kaldırılması anlamına gelir. Ek olarak, herhangi bir Yazılım Uygulamsı, DexCom Ürünü veya DexCom Hizmeti ile bağlantılı olarak kullanılan bir Akıllı Cihaz üzerinde “jailbreaking” işlemi uygulanması Kullanıcıyı (veya Kullanıcı Verilerini) tehlikeye atabilir veya başka bir şekilde bu Yazılım Uygulamalarının, DexCom Ürününün veya DexCom Hizmetinin doğru ve amaçlanan kullanımını önleyebilir veya aksatabilir.

5.13 DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamaları kullanılamıyorsa değilse ne olur? DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları kesintiye uğrayabilir veya kullanılamayabilir ve böyle bir durumda, Kullanıcı Cihazının, uygun olduğu şekilde, Kullanıcı veya Reçeteli Cihaz Kullanıcısı için doğrudan kullanımı olan sağlık izlemesine güvenmelisiniz.

5.14 DexCom’a geri bildirimde bulunursanız ne olur? DexCom Hşzmetleri, Yazılım Uygulamaları, DexCom Ürünleri, Kullanıcı Cihazları veya mevcut veya gelecekteki faaliyetlerimiz için diğer fırsatlarla ilgili olarak bize yazılı veya sözlü geri bildirim, öneri, yorum veya girdi (“Geri Bildirim“) sunabilirsiniz. Bize Geri Bildirim sağlayarak, bize, üçüncü taraflar üzerinden olması da dahil, tazminat, atfetme, hesap verme veya başka türlü herhangi bir yükümlülüğünüz olmadan, bu Geri Bildirimi dünya genelinde, münhasır olmayan, sınırsız, kalıcı, geri alınamaz (herhangi bir temelde), telif hakkı olmayan herhangi bir şekilde kullanım hakkını verirsiniz. Bize yalnızca önceki cümle içinde listelenen hakları verme hakkına sahip olduğunuz Geri Bildirimi sunarsınız.

5.15 DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamalarını satın alarak, kaydederek veya kullanarak, DexCom’a kesin güvenceler verirsiniz. Bize sağladığınız tüm bilgilerin gerçek, doğru, güncel ve eksiksiz olacağını ve DexCom Hizmetleri, DexCom Ürünleri ve Yazılım Uygulamalarını yalnızca ilgili Kullanıcının veya Reçeteli Cihaz Kullanıcısının kişisel yararı için bu Sözleşmeye göre, uygun olduğu şekilde, kullanacağınızı ifade, garanti ve kabul edersiniz.

5.16 DexCom üçüncü taraf sorunlardan sorumlu değildir. Bu Sözleşmenin hükümlerini sınırlamadan veya DexCom’un sorumluluklarının kapsamını genişletmeden, DexCom, güç, telekomünikasyon, bilgisayar, Akıllı Cihaz, üçüncü taraf yazılımı ve DexCom’un doğrudan kontrolü dışındaki diğer herhangi bir olaydaki kesintilerden veya kusurlardan sorumlu değildir.

6. DexCom Hizmetlerinin Askıya Alınması ve Sonlandırılması

6.1 DexCom, DexCom Hizmetlerini veya Yazılım Uygulamalarını askıya alabilir veya sonlandırabilir mi? İlgili yasaların izin verdiği ölçüde, DexCom, geçerli herhangi bir nedenden dolayı karar verdiğinde, herhangi bir DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını askıya alabilir veya sonlandırabilir veya herhangi bir DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını kullanma hakkınızı askıya alabilir veya sonlandırabilir. Örnek olarak, bu Sözleşmeyi ihlal ederseniz veya ihlal ettiğine makul bir şekilde inanıyorsak veya herhangi bir DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını sunma yeteneğimizi engelleyen veya aksatan kontrolümüz dışındaki herhangi bir olay veya yasal gelişme ile bağlantılı olarak, DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını askıya alabilir veya sonlandırabiliriz. Makul olduğu ölçüde, bu tür bir askıya alma veya sonlandırmadan en az yirmi dört (24) saat önce sizi bilgilendiririz. Ancak, bu Sözleşmeyi bariz bir şekilde ihlal ederseniz (erişim, çağrılar veya herhangi bir uygulama programlama arabiriminin diğer kullanımları veya DexCom’un sağladığı sunucu kaynakları gibi DexCom kaynaklarının herhangi bir şekilde DexCom’un makul sınırlamalarını aşan veya bozan şekilde kullanımı dahil), herhangi bir DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını kullanma hakkınızı derhal askıya alabilir veya sonlandırabiliriz. Ek olarak, DexCom Ürününün, DexCom Hizmetinin veya Yazılım Uygulamasının yeni bir sürümünün yayınlanması ile bu DexCom Ürününün, DexCom Hizmetinin veya Yazılım Uygulamasının herhangi bir sürümünü destekleme yükümlülüğümüz yoktur.

6.2 DexCom Hizmetlerini kullanımınızı veya Yazılım Uygulamalarını kullanımınızı sonlandırabilir misiniz? Herhangi bir DexCom Hizmetini kullanımınızı, DexCom Hizmetini kullanımınızı bırakarak sonlandırabilirsiniz. Herhangi bir Yazılım Uygulamasını kullanımınızı, uygulamayı Akıllı Cihazınızdan silerek, Windows® tabanlı işletim sisteminizi kaldırma prosedürlerini kullanarak bilgisayarınızdan kaldırarak veya Web Sitemizden bir kaldırma programı indirip Apple® tabanlı bilgisayarınızdan kaldırarak sonlandırabilirsiniz. Herhangi bir Veri Hizmeti veya Yazılım Uygulamasını sonlandırsanız da veya sonlandırmasanız da, kullanmaya devam etme zorunluluğunuz yoktur.

6.3 Bir DexCom Hizmeti kullanımınız sonlandırılırsa ne olur? Bir DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını kullanımınız herhangi bir nedenle sonlandırılırsa, (a) ilgili yasaların gerektirdiği veya izin verdiği sürece, kayıtlı olduğunuz bir DexCom Ürünü, Yazılım Uygulaması veya bir DexCom Hizmetini kullanımınızla ilişkili tüm Kişisel Bilgilerinizi (Gizlilik Politikasında tanımlandığı gibi) muhafaza edebiliriz, (b) DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını kullanma haklarınız sona erer ve (c) Bölüm 1, 5.2 (sadece son cümle), 5.9, 5.11, 5.14, 5.15, 5.16, 6.3, ve 7-18 bu sonlandırmadan etkilenmez ve taraflar için geçerli olmaya devame der. Daha sonra hesabınızı yeniden etkinleştirirseniz ve Kişisel Bilgilerinizi muhafaza etmişsek, bize doğru ilişki kurmamızı sağlayacak ilgili bilgileri vermeniz şartıyla, muhafaza ettiğimiz Kişisel Bilgilerinizi, yapabiliyorsak yeniden etkinleştirilmiş hesabınızla yeniden ilişkilendirebiliriz. Yukarıda hükümlere bakılmaksızın, bir Yazılım Uygulamasını veya DexCom Hizmetini kullanımınız herhangi bir nedenle sonlandırılırsa, size veya üçüncü taraflara karşı sorumlu olmadan, kullanıcı adınızı, şifrenizi ve hesabınızı ve ilişkili tüm materyalleri (Kişisel Bilgiler dahil), bu tür materyallere daha fazla erişim sağlama zorunluluğu olmadan, derhal devre dışı bırakabilir veya silebiliriz.

7. İhtilaflar ve Geçerli Hukuk

7.1 Bu sözleşme kapsamındaki ihtilaflar nasıl çözülür?

ILGİLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE VE AŞAĞIDAKİ ÜLKEYE ÖZGÜ HÜKÜMLERE TABİ OLARAK, ASLİYE MAHKEMESİNİN YETERLİ OLDUĞU İHTİLAFLAR HARİCİNDE, BU SÖZLEŞME VEYA SİZİNLE DEXCOM ARASINDAKİ İLİŞKİNİN HERHANGİ BİR CİHETİNDEN KAYNAKLANAN VEYA BUNLARLA İLİŞKİLİ OLAN TÜM İHTİLAFLAR, SÖZLEŞMEYE, HAKSIZ FİİLE, HUHUKİ DÜZENLEMEYE, DOLANDIRICILIĞA, YALAN BEYANA VEYA BAŞKA BİR YASAL TEORİYE (HER BİRİ BİR “İHTİLAF”) DAYALI OLSUN OLMASIN, BİR YARGIÇ VEYA JÜRİ HUZURUNDA MAHKEMEDE ÇÖZÜLMESİ YERİNE TARAFSIZ BİR HAKEM HUZURUNDA KESİN VE BAĞLAYICI TAHKİM YOLUYLA ÇÖZÜLECEKTİR VE DEXCOM’UN VE SİZİN JÜRİ HUZURUNDA YARGI HAKKINDAN FERAGAT ETTİĞİNİZİ KABUL EDERSİNİZ. BU SÖZLEŞME KAPSAMINDAKİ HERHANGİ BİR TAHKİMİN MÜNFERİT OLARAK CERAYAN EDECEĞİNİ KABUL EDERSİNİZ. AYRICA, GRUP TAHKİMLERE VEYA GRUP DAVALARA İZİN VERİLMEDİĞİNİ VE BİR GRUP TAHKİME KATILMA YETERLİĞİNİZDEN VAZGEÇTİĞİNİZİ DE KABUL EDERSİNİZ. TAHKİM, AMERİKAN TAHKİM BİRLİĞİ (“AAA”) TARAFINDAN, AAA TÜKETİCİ TAHKİM KURALLARI KAPSAMINDA İCRA, BURADA TADİL EDİLEN ŞEKİLDE EDİLECEKTİRUNDER ITS CONSUMER ARBITRATION RULES. HAKEM, SİZİN TARAFINIZDAN VEYA BİZİM TARAFIMIZDAN TALEP EDİLMESİ ÜZERİNE ŞAHSEN BİR DURUŞMANIN UYGUN OLDUĞUNU BELİRLEMEDİĞİ SÜRECE, ŞAHSEN DURUŞMADA BULUNMA YERİNE, DURUŞMALARI, VARSA, TELEKONFERANS VEYA VİDEO KONFERANS YOLUYLA YÜRÜTECEKİR. HERHANGİ BİR ŞAHSEN BULUNMA, SEYAHAT ETME KABİLİYETİNİN VE DİĞER İLGİLİ KOŞULLARIN DİKKATE ALINMASIYLA HER İKİ TARAF İÇİN DE UYGUN OLAN BİR YERDE YAPILACAKTIR. TARAFLAR BİR YER ÜZERİNDE ANLAŞAMAZLARSA, YERİN TESPİTİ AAA YA DA HAKEM TARAFINDAN YAPILMALIDIR. HAKEMİN KARARI, BU SÖZLEŞMENİN ŞARTLARINA UYGUN VE NİHAİ VE BAĞLAYICI OLACAKTIR. HAKEM, BU SÖZLEŞMENİN BELİRLİ BİR ŞEKİLDE YERİNE GETİRİLMESİNİ SAĞLAYAN GEÇİCİ, ARA VEYA KALICI İHTİYATİ TEDBİR VEYA TEDBİR KARARI VERME YETKİSİNE ANCAK YALNIZCA HAKEMDEN ÖNCE ŞAHSİ DAVA İLE SAĞLANMIŞ TEDBİRİ SAĞLAMAK İÇİN GEREKLİ OLDUĞU ÖLÇÜDE SAHİP OLACAKTIR. HAKEM TARAFINDAN VERİLEN KARAR, YARGI YETKİSİNE SAHİP HERHANGİ BİR MAHKEMEDE ONAYLANABİLİR VE UYGULANABİLİR. YUKARIDAKİ HÜKÜMLERİN HİÇBİRİNE BAKILMAKSIZIN, BU SÖZLEŞMEDEKİ HİÇBİR ŞEY KONULARI FEDERAL, EYALET VEYA YEREL KURUMLARIN DİKKATİNE SUNMANIZIN ÖNÜNE GEÇMEZ VE YASALARIN İZİN VERMESİ HALİNDE, SİZİN İÇİN BİZE KARŞI TEDBİR YOLUNA GİDEBİLİRLER.

Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bazı yargı bölgeleri, belirli durumlarda belirli İhtilafların tahkimine izin vermeyebilir. Bu tür bir yargı bölgesinde ettiğinizde ve bu tahkim hükmünün, DexCom ile sizin aranızdaki İhtilaf ile bağlantılı olarak bu yargı bölgesi dahilindeki bir mahkeme tarafından uygulanamayacağın tespit edilmesiyle ilgili olarak, bu türde bir İhtilaf, ilgili yasaların izin verdiği ölçüde, Sadece San Diego, California’da bulunan federal ve eyalet mahkemelerinde çözülecektir ve siz ve DexCom, bu mahkemelere karşı herhangi bir yargı bölgesi, mekan veya elverişsiz oturum itirazından feragat edersiniz.

7.2 Bu sözleşmeyi hangi yasalar yönetir? İlgili yasalarla yasaklanan durumlar dışında, bu Sözleşmenin şartları, yasaların çatışması ilkelerine bakılmaksızın ve bulunduğunuz yer dikkate alınmaksızın, ABD’nin Kaliforniya Eyaleti yasalarına tabidir.

7.3 İhtilaf Bildirimi. Bu Sözleşme kapsamında ya da ilişkili bir ihtilaf ortaya çıkması durumunda, ihtilaf eden taraf, diğer tarafa ihtilafa yol açan gerçekler ve ihtilaf eden tarafın aradığı telafi dahil ihtilaf bildirimini yazılı olarak sağlamalıdır. Bu türde bir bildirimi e-posta yoluyla e-posta adresinize göndereceğiz. Bu türde bir bildirimi DexCom’a aşağıdaki adresten posta veya kurye yoluyla göndereceksiniz: Genel Danışman, DexCom, Inc., 6340 Sequence Drive, San Diego, Kaliforniya 92121, Amerika Birleşik Devletleri.

7.4 Parasal Olmayan Tedbir. Tarafların fikri veya sınai mülkiyet haklarının herhangi bir ihlali, ihlalci olmayan tarafa maddi tazminatın yetersiz bir çözüm olduğu telafi edilemez zararlar verecektir ve ihlalci olmayan taraf, geçici veya ara ve kalıcı ihtiyati tedbir ve kefalet ödeme ve diğer teminatlara gerek kalmaksızın veya gerekli görülürse gereken minimum kefalet veya teminatla aynen ifa hakkına sahiptir.

8. Garantilerin Olmaması

8.1 İLGİLİ YASALARIN GEREKTİRDİĞİ DURUMLAR HARİCİNDE VE İLGİL DEXCOM ÜRÜNÜNÜN ETİKETİNDE YER ALAN SINIRLI GARANTİ DIŞINDA, DEXCOM ÜRÜNLERİ, DEXCOM HİZMETLERİ VE YAZILIM UYGULAMALARI “OLDUĞU GİBİ” VE “KULLANILABİLİR OLDUĞU SÜRECE” AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN VERİLMEKTEDİR VE DEXCOM ÜRÜNLERİNİ, DEXCOM HİZMETLERİNİ VE YAZILIM UYGULAMALARINI KULLANMAK KENDİ SORUMLULUĞUNUZDADIR.

8.2 BU SINIRLAMANIN İLGİLİ YASALAR KAPSAMINDA YASAKLANMASI DIŞINDA, DEXCOM, TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA VEYA KULLANIM AMACINA UYGUNLUK, SESSİZ KULLANIM, DOĞRULUK, ÇALIŞMA, BELGELERE UYMA VE İHLAL DURUMUNUN OLMAMASI DAHİL TÜM ZIMNİ GARANTİLERİ VEYA ŞARTLARI REDDEDER. DEXCOM, TEKDÜZEN BİLGİSAYAR BİLGİ İŞLEMLERİ KANUNU, TEKDÜZEN TİCARET KANUNU, ULUSLARARASI SATIM SÖZLEŞMELERİNE İLİŞKİN BM ANTLAŞMASI HÜKÜMLERİNİ VE BU SÖZLEŞMEDE KASTEDİLEN TÜM DİĞER HÜKÜMLERİ REDEDİLMEMİŞLERSE REDDEDER VE BU SÖZLEŞME BUNLARI İÇERMEMEKTEDİR.

8.3 DEXCOM, DEXCOM ÜRÜNLERİNİN, DEXCOM HİZMETLERİNİN, YAZILIM UYGULAMALARININ VEYA DEXCOM TARAFINDAN SAĞLANAN HERHANGİ BİR VERİ VEYA RAPORUN GEREKSİNİMLERİNİZİ KARŞILAYACAĞINA, GERİ ALINABİLİR, KESİNTİSİZ, ZAMANINDA, GÜVENLİ VEYA HATALARDAN ARINDIRILMIŞ OLACAĞINA VEYA TÜM HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNE DAİR HİÇBİR GARANTİ VERMEZ.

8.4 DEXCOM, DEXCOM ÜRÜNLERİNİN, DEXCOM HİZMETLERİNİN VEYA YAZILIM UYGULAMALARININ KULLANIMINDAN ELDE EDİLEBİLECEK SONUÇLARLA İLGİLİ HİÇBİR GARANTİ VERMEZ.

8.5 DEXCOM, HERHANGİ BİR DEXCOM ÜRÜNÜ, YAZILIM UYGULAMASI VEYA DEXCOM HİZMETİ İLE BİRLİKTE KULLANABİLECEĞİNİZ HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAF CİHAZ, AKILLI CİHAZ, YAZILIMI, HİZMETİ VEYA VERİ İÇİN, BU TÜR ÜÇÜNCÜ TARAF ÜRÜN HERHANGİ BİR DEXCOM ÜRÜNÜ, YAZILIM UYGULAMASI VEYA DEXCOM HİZMETİNDE TANIMLI, MEVCUT VEYA BUNLAR ÜZERİNDEN BAĞLANILABİLİR OLSUN OLMASIN, GARANTİ VERMEZ.

8.6 SİZİN TARAFINIZDAN DEXCOM, DEXCOM ÜRÜNLERİ, DEXCOM HİZMETLERİ VEYA YAZILIM UYGULAMALARI’NDAN VEYA BUNLAR ARACILIĞILA ELDE EDİLEN SÖZLÜ VEYA YAZILI HİÇBİR BİLGİ VEYA İLETİŞİM, İLGİLİ DEXCOM ÜRÜN ETİKETİNDE YER ALAN SINIRLI GARANTİ HARİCİNDE, HİÇBİR GARANTİ OLUŞTURMAZ. BU, KUSURLU VEYA HATALI DEXCOM ÜRÜNLERİNE İLİŞKİN HAKLARINIZ İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.

8.7 DEXCOM, HERHANGİ BİR KULLANICI CİHAZININ DOĞRULUĞUNU GARANTİ ETMEZ VE HERHANGİ BİR KULLANICI CİHAZINDAN YÜKLENEN VE DEXCOM TARAFINDAN ALINAN KULLANICI VERİLERİ KULLANICIYA “OLDUĞU GİBİ” SUNULUR. DEXCOM, DEXCOM ÜRÜNLERİ, DEXCOM HİZMETLERİ VEYA YAZILIM UYGULAMALARI İÇİN EK ÖZELLİKLER VEYA İŞLEVLER YARATMAK VEYA DAHİL EDMEKTEN SORUMLU DEĞİLDİR VE YAPACAĞINA DAİR GARANTİ VERMEZ.

8.8 HERHANGİ BİR DEXCOM ÜRÜN ETİKETİNDE BELİRTİLMEDİĞİ SÜRECE VE İLGİLİ YASALAR KAPSAMINDA HAKLARINIZI SINIRLAMADIĞINIZ SÜRECE, HERHANGİ BİR DEXCOM ÜRÜNÜ, DEXCOM HİZMETİ VEYA YAZILIM UYGULAMASININ HERHANGİ BİR BÖLÜMÜNDEN MEMNUN KALMAZSANIZ, TEK VE YEGANE ÇÖZÜMÜNÜZ KULLANIMLARINI SONLANDIRMAKTIR.

9. Sorumluluk Sınırlamaları ve Sizin Sorumluluğunuz

9.1 PARAGRAF 9.7’YE TABİ OLMAK ÜZERE, İLGİLİ YASALAR KAPSAMINDA İZİN VERİLEN AZAMİ ÖLÇÜDE, HİÇBİR DURUMDA DEXCOM’UN ALT KURULUŞLARI, LİSANS VERENLERİ, TEDARİKÇİLERİ VE DEXCOM’UN SÖZLEŞMEYE DAYALI BİR İLİŞKİSİ OLDUĞU ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN (DEXCOM’UN VE ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN YETKİLİLERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, DANIŞMANLARI VE ACENTELERİ DAHİL) NE DOĞRUDAN NE DE HERHANGİ BİR DİĞER TÜRDEKİ BİR HASAR İÇİN DEXCOM ÜRÜNLERİ, DEXCOM HİZMETLERİ, YAZILIM UYGULAMALARI VEYA BU SÖZLEŞMEDEN DOĞAN VEYA BUNLARLA İLGİLİ HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU YOKTUR.

9.2 PARAGRAF 9.7’YE TABİ OLMAK ÜZERE, BU TÜR SINIRLAMALARIN İLGİLİ YASALAR KAPSAMINDA YASAKLANMASI HARİCİNDE, NE DEXCOM VE ALT KURULUŞLARI, NE DE DEXOM’UN VE ALT KURULUŞLARI’NIN YETKİLİLERİ, MÜDÜRLERİ, ÇALIŞANLARI, ACENTELERİ VEYA TEDARİKÇİLERİ (TOPLU OLARAK “DEXCOM TARAFI”) DEXCOM ÜRÜN, DEXCOM HİZMET VEYA YAZILIM UYGULAMALARININ KULLANILMASINDAN VEYA KULLANILMAMASINDAN KAYNAKLANAN ZARARLARDAN SORUMLU TUTULMAYACAKTIR.

9.3 PARAGRAF 9.7’YE TABİ OLMAK ÜZERE, BU TÜR SINIRLAMALARIN İLGİLİ YASALAR KAPSAMINDA YASAKLANMASI HARİCİNDE, DEXCOM, ALT KURULUŞLARI VEYA BUNLARDAN HERHANGİ BİRİNE BAĞLI BİR KİŞİ BURADAKİ BÖLÜM 9’DA HARİÇ TUTULAN ZARARLARIN OLASILIĞINDAN HABERDAR EDİLMİŞ OLSA DAHİ VE BU TÜR İSTİSNALAR BU SÖZLEŞMENİN YA DA HERHANGİ BİR YASAL ÇÖZÜMÜN ASIL AMACINI YERİNE GETİREMEMESİNE NEDEN OLSA DAHİ, İDDİA VEYA ZARARLAR GARANTİ, SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL (İHMAL DAHİL), SÖZLEŞME DIŞI SORUMLULUK, KATI SORUMLULUK VEYA HERHANGİ BİR YASAL TEORİYE DAYALI OLSUN OLMASIN, HİÇBİR DEXCOM TARAFI BAĞLI, ÖNGÖRÜLEMEYEN, TESADÜFİ, ÖZEL, CEZAİ VEYA EMSAL ZARAR VEYA VERİ KAYBINDAN VEYA İŞ KESİNTİSİNDEN KAYNAKLANAN ZARARLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

9.4 PARAGRAF 9.7’YE TABİ OLMAK ÜZERE, BU TÜR SINIRLAMALARIN İLGİLİ YASALAR KAPSAMINDA YASAKLANMASI HARİCİNDE, HİÇBİR DEXOM TARAFI BU SÖZLEŞME, DEXCOM ÜRÜNLERİ, DEXCOM HİZMETLERİ VE/VEYA YAZILIM UYGULAMALARI’DAN KAYNAKLANAN VEYA BUNLARLA İLİŞKİLİ TÜM İDDİALARIN TOPLAM ZARARINDAN 500 ABD DOLARINDAN BÜYÜK BİR TOPLAM TUTARDAN SORUMLU DEĞİLDİR.

9.5 PARAGRAF 9.7’YE TABİ OLMAK ÜZERE, BU TÜR SINIRLAMALARIN İLGİLİ YASALAR KAPSAMINDA YASAKLANMASI HARİCİNDE, HİÇBİR DEXOM TARAFI BİR KULLANICININ VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN EYLEMLERİNDEN VEYA İHMALLERİNDEN SORUMLU TUTULAMAZ.

9.6 PARAGRAF 9.7’YE TABİ OLMAK ÜZERE, BAZI YARGI BÖLGELERİNDE BELİRLİ GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASINA VEYA BELİRLİ ZARARLAR İÇİN YÜKÜMLÜLÜĞÜN SINIRLANDIRILMASINA YA DA HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERİLMEZ. BUNA GÖRE, YUKARIDAKİ SINIRLAMALARIN VE FERAGATNAMELERİN BAZILARI (BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, BÖLÜMDE 8’DE BELİRTİLENLER DAHİL) SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR VE BAZI EK HAKLARINIZ OLABİLİR. İLGİLİ YASALAR BAKIMINDAN, ZIMNİ HİÇBİR GARANTİYİ REDDEDEMEYECEĞİMİZ VEYA YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZİ SINIRLAYAMAYACAĞIMIZ ÖLÇÜDE, BU GARANTİNİN KAPSAMI VE SÜRESİ İLE YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZÜN KAPSAMI, BU İLGİLİ YASALAR KAPSAMINDA İZİN VERİLEN ASGARİ ÖLÇÜDE OLACAKTIR VE BU İLGİLİ YASALARA UYMAK İÇİN GEREKLİ OLAN ASGARİ ÖLÇÜYE DEĞİŞTİRİLMİŞ KABUL EDİLİR.

9.7 Buradaki Bölüm 9’da bulunan hiçbir şey, söz konusu yükümlülüğün ilgili yasa uyarınca zorunlu olduğu ve aşağıdakilerden kaynaklandığı durumlarda yükümlülüğü sınırlandırmayı veya dışlamayı amaçlamamaktadır: (a) DexCom veya herhangi bir çalışanı veya temsilcisinin kasıtlı veya ihmal içeren eylemi (eylemleri) veya eksikliğinin doğrudan sonucu olarak ölüm veya fiziksel yaralanma; (b) DexCom adına yapılan herhangi bir yalan beyan; (c) sözleşmeye dayalı asli bir görevinin herhangi bir ihlali; (d) DexCom adına herhangi bir kasıtlı suiistimal; (e) İngiltere’de ikamet edenler için, 1979 tarihli Ticari Satış Yasası, Bölüm 12; veya (f) 2015 tarihli Tüketici Hakları Yasası bölüm 31, 47 ve 57’ye binaen dışlanamayacak olan herhangi bir şart.

9.8 Sorumluluğunuz. İlgili yasalarla yasaklanan durumlar haricinde, (1) DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamaları aracılığıyla gönderdiğiniz, yayınladığınız veya ilettiğiniz tüm bilgiler, (2) DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamalarını kullanımınız, (3) bu Sözleşmeyi ihlal etmeniz veya (4) başka bir kişi veya kurumun haklarını ihlal etmeniz sonucunda veya bunlardan doğan tüm üçüncü taraflar iddialar veya bu üçüncü tarafların maruz kalabileceği borçlar, hasarlar, zararlar, maliyetler, masraflar, ücretler karşısında DexCom’u, alt kuruluşlarımızı, lisans verenlerimizi, tedarikçilerimizi ve diğer sözleşme ilişkilerimizi tazmin edeceğinizi, savunacağınızı ve sorumlu tutmayacağınızı kabul edersiniz.

10. Uyarılar; Sorular veya Şikayetler.

Bu Sözleşmede başka bir yerde açıkça belirtilmediği sürece, bu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir bildirimi e-posta ile e-posta adresinize göndeririz. Bu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir bildirimi DexCom’a aşağıdaki adresten posta veya kurye yoluyla göndereceksiniz (veya herhangi bir soru veya şikayetiniz için bizimle iletişime geçin): Genel Danışman, DexCom, Inc., 6340 Sequence Drive, San Diego, Kaliforniya 92121, Amerika Birleşik Devletleri. Hizmet ile ilgili bir sorunuz veya şikayetiniz varsa ve bir DexCom Ürünü bir üçüncü taraf distribütör aracılığıyla satın aldığınız bir yargı bölgesindeyseniz, lütfen Dexcom Ürününü satın aldığınız üçüncü taraf distribütörle iletişime geçin.

11. Bölünebilirlik.

Herhangi bir mahkemenin bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünün etkisiz, geçersiz veya uygulanamaz olduğuna hükmetmesi durumunda, bu tür hükümler, tarafların orijinal niyetlerini mümkün olduğunca koruyarak, etkili, geçerli ve uygulanabilir olması için gereken asgari ölçüde değiştirilecektir ve bu Sözleşmenin diğer hükümleri yürürlükte kalacak ve hükümlerine göre etkili ve uygulanabilir kalacaktır.

12. Devretme.

Bu Sözleşmeyi bildirimde bulunmaksızın (bu bildirimin ilgili yasalar kapsamında zorunlu olduğu durumlar dışında, bu durumda böyle bir bildirim Web Sitemize gönderilerek yapılabilir) istediğimiz zaman tamamen veya kısmen devredebiliriz. Bu Sözleşmeyi devredemez veya DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamalarının herhangi bir kullanım hakkını devredemezsiniz.

13. İhracat Sınırlamaları.

Yazılım Uygulamaları, Amerika Birleşik Devletleri ihracat kontrol yasalarına tabi olabilir. Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri hükümeti ambargosu veya başka bir kısıtlamasına tabi olan herhangi bir ülkede veya Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından “terörist destekleyici” bir ülke olarak belirlenmiş herhangi bir ülkede (daha fazla bilgi için buraya tıklayın) bulunmadığınızı veya ikamet etmediğinizi veya vatandaşı olmadığınızı; ve (b) Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin sınırlı son kullanıcı listelerinden herhangi birinde (örnek olarak, “Özel Olarak Belirtilen Uyruklar” listesi dahil burada mevcuttur) olmadığınızı beyan, tefekkül ve akit edesiniz.

14. Reşit olmayanlar.

Reşit olmayanlara zarar verebilecek materyallere erişimi sınırlandırmanıza yardımcı olabilecek ebeveyn kontrolü korumalarının (bilgisayar donanımı, yazılımı veya filtreleme hizmetleri gibi) ticari olarak mevcut olduğunu size bildiririz. Bu tür korumaların mevcut sağlayıcılarını tanımlayan bilgiler OnGuard Online sayfasında mevcuttur. DexCom’un bu sitelerde listelenen ürün veya hizmetlerin hiçbirini teyit etmediğini lütfen unutmayın.

15. Apple’a Özel Şartlar.

Yukarıda belirtilenlere ek olarak ve buradakilerin aksine herhangi bir şey bulunsa dahi, Apple Inc. şirketinin iOS işletim sistemiyle uyumlu olan herhangi bir Yazılım Uygulamasının herhangi bir sürümünü kullanımınız ile ilgili olarak aşağıdaki hükümler geçerlidir (“Apple“). Apple, bu Sözleşmeye taraf değildir ve hiçbir Yazılım Uygulamasının sahibi veya sorumlusu değildir. Apple, varsa satın alma ücretinin iadesi dışında, herhangi bir Yazılım Uygulaması için herhangi bir garanti vermemektedir. Apple, herhangi bir Yazılım Uygulaması için yapılan bakım veya diğer destek hizmetlerinden sorumlu değildir ve herhangi bir Yazılım Uygulamasıyla ilgili olarak, herhangi bir üçüncü taraf ürün sorumluluğu talepleri, herhangi bir Yazılım Uygulamasının geçerli bir yasal veya düzenleyici gereksinime uymadığını iddiaları, tüketicinin korunması veya benzeri yasalar kapsamından doğan iddialar ve fikri mülkiyet ihlaliyle ilgili iddialar dahil, diğer hiçbir iddia, kayıp, borç, hasar, maliyet veya masraflardan sorumlu olmayacaktır. Herhangi bir Yazılım Uygulamasının kullanımıyla ilgili herhangi bir soruşturma veya şikayet, fikri mülkiyet haklarıyla ilgili olanlar dahil, Bölüm 10 uyarınca bize yönlendirilmelidir (“Uyarılar; Sorular ve Şikayetler” başlıklı bölüm). Burada size verilen lisans, Yazılım Uygulamasını Apple’ın iOS işletim sistemini çalıştıran ve size ait veya sizin tarafınızdan kontrol edilen bir Apple markalı ürün üzerinde veya Apple’ın App Store Kullanım Koşullarında belirtilen Kullanım Kuralları tarafından izin verilen başka bir şekilde kullanmak için devredilemeyen bir lisansla sınırlıdır. Ek olarak, herhangi bir Yazılım Uygulamasını kullanırken kablosuz veri hizmeti sözleşmeniz gibi sizin için geçerli olan üçüncü taraf sözleşmelerin koşullarına uymalısınız. Apple ve Apple’ın alt kuruluşları bu sözleşmenin üçüncü taraf lehtarlarıdır ve bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarını kabul etmeniz üzerine, işbu Sözleşmeyi üçüncü taraf lehtarı olarak size karşı uygulama hakkına sahip olacağız (ve bu hakkı kabul etmiş sayılacağız); yukarıdaki hükümlere bakılmaksızın, bu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir varyasyon, feragat veya uzlaştırmaya katılma, iptal etme veya sonlandırma hakkımız hiçbir üçüncü tarafın rızasına tabi değildir.

16. İlişki; Üçüncü Taraf Lehtar Yoktur.

Sizinle olan ilişkimiz bağımsız bir yüklenici ilişkisidir ve bu Sözleşmedeki hiçbir şey bir temsilcilik veya ortaklık ilişkisi oluşturmaz. DexCom’un lisans verenleri, Apple ve Apple’ın alt kuruluşları dışında, bu Sözleşmenin üçüncü taraf lehtarları yoktur.

17. İleriye Dönük İfadeler.

DexCom Hizmetleri, tadil edilmiş şekliyle 1933 tarihli Menkul Kıymetler Kanunu’nun 27A Bölümünün ve tadil edilmiş şekliyle 1934 tarihli Menkul Kıymetler Kanunu’nun 21E Bölümünün anlamı dahilinde ileriye dönük ifadeler içerebilir ve 1995 tarihli Menkul Kıymet Dava Reformu Yasası ile oluşturulan yasal ayrıcalıklara tabidir. Bu ifadeler, DexCom’un ve DexCom’un yönetiminin niyetine, inancına veya mevcut beklentilerine ilişkin beyanları içerir. Bu tür ileriye dönük ifadeler gelecekteki icrayı garanti etmez ve bazıları DexCom’un kontrolü dışında olan bazı riskleri, belirsizlikleri ve diğer faktörleri içerir; gerçek sonuçlar, ileriye dönük ifadelerde belirtilenlerden bariz bir şekilde farklı olabilir. Gerçek sonuçların bu tür ileriye dönük ifadelerle belirtilenlerden bariz bir şekilde farklı olmasına neden olabilecek önemli faktörlere sınırlı olmamakla beraber şunlar dahildir: (a) ön hazırlık niteliğinde olan ve daha fazla düzenlemeye tabi olabilecek bilgiler; (b) Yıllık Raporumuz Form 10-K’de “risk faktörü” olarak tanımlanan riskler ve belirsizlikler; ve (c) zaman zaman ayrıntılı olarak rapor edilen ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna sunulan kayıt beyanlarımızda ayrıntılandırılan diğer riskler. Yasaların gereğinin dışında, yeni bilgiler, gelecekteki olaylar ya da başka bir şeyin sonucu olarak olsun olmasın, ileriye dönük herhangi bir ifadeyi kamuya duyurma ya da güncelleme yükümlülüğünü garanti etmeyiz.

18. Sözleşmenin Bütünü.

Bu sözleşme, DexCom Ürünleri, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları ile ilgili taraflar arasındaki eksiksiz ve nihai sözleşmedir; taraflar arasındaki önceki sözleşmelerin veya iletişimin yerini alır; ve sadece bu Sözleşmede tanımlandığı şekilde değiştirilebilir (bkz. Bölüm 2.1 (“DexCom bu Sözleşmenin şartlarını değiştirebilir mi?” başlıklı bölüm)). Bu Sözleşmenin herhangi bir hakkının veya hükmünün ifa edilmemesi veya icra edilmemesi, bu hak veya hükmün feragat edilmesine neden olmaz. Bu Sözleşmedeki bölüm başlıkları yalnızca kolaylık sağlamak için olup yasal veya sözleşmeyle ilgili hiçbir etkisi yoktur. Bu Sözleşme, tarafların açık talepleri doğrultusunda İngilizce olarak hazırlanmıştır. Ce contrat a été rédigé en anglais à la demande expresse des parties.

19. Telif Hakkı İhlali İddiaları. 1998 tarihli Digital Millennium Copyright Act (“DMCA”) internette görünen materyallerin ABD telif hakkı yasası kapsamında haklarını ihlal ettiğini düşünen telif hakkı sahiplerine yardım kaynağı sağlar. DexCom Hizmetlerinde mevcut olan materyallerin telif hakkınızı ihlal ettiğine samimiyetle inanıyorsanız, siz (veya temsilciniz), Dexcom’a posta veya e-posta yoluyla DexCom’un bu tür materyalleri kaldırmasını ya da erişimi engellemesini isteyen yazılı bir bildirim gönderebilirsiniz. Birinin bize yanlışlıkla herhangi bir DexCom Hizmeti aracılığıyla sunduğunuz içerikle ilgili bir telif hakkı ihlali bildirimi gönderdiğine samimiyetle inanıyorsanız, DMCA, DexCom’a bir karşı bildirim göndermenize izin verir. Bildirimler ve karşı bildirimler, DMCA tarafından dayatılan mevcut yasal gereksinimleri karşılamalıdır. Ayrıntılar için buraya tıklayın. Bildirimler ve karşı bildirimler, DexCom’un DMCA temsilcisine aşağıdaki şekilde yazılı olarak gönderilmelidir: Genel Danışmana posta ile, DexCom, Inc., 6340 Sequence Drive, San Diego, Kaliforniya 92121, Amerika Birleşik Devletleri adresine veya e-mail ile Legal@dexcom.com adresine. Ayrıca DexCom’un DMCA temsilcisine bu telefon numarasından da ulaşabilirsiniz: 1 (888) 738-3646.

Bir DMCA bildirimi veya karşı bildirimi göndermeden önce hukuk danışmanınıza danışmanızı öneririz. Diğer ilgili yasalar kapsamında eşdeğer haklara sahip olabilirsiniz.

DMCA ve diğer ilgili yasalara uygun olarak, DexCom, uygun durumlarda DexCom tarafından mükerrer ihlalciler olarak kabul edilen DexCom Hizmeti kullanıcılarının sonlandırılması ilkesini benimsemiştir. DexCom ayrıca tamamen kendi takdirine bağlı olarak, mükerrer ihlalci olsun olmasın başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden DexCom Hizmeti kullanıcılarının hesaplarının DexCom Hizmetine erişimini sınırlayabilir ve/veya sonlandırabilir.

20. Ülkeye Özel Şartlar

Aşağıdaki şartlar ülkeye özgüdür ve bu yerel yasaların uygulanması zorunlu olduğunda bu Sözleşmenin belirtilen fıkralarına ek olarak veya yerine uygulanır.

20.1 Japonya

Bölümün 4’ün Uygulanamazlığı:

Bölüm 4 (‘DexCom Mağazasını Kullanma) Japonya’daki Kullanıcılar için uygulanmaz.

20.2 Güney Kore

Önsözde Değişiklik:

Herhangi bir DexCom Ürününü, DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını (erişim dahil) [7] gün boyunca itiraz etmeksizin kullanarak veya bu Sözleşmeyi “kabul et” seçeneğine tıklayarak, bu Sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz. Yukarıdakiler için e-posta yoluyla ayrı bir bildirim alacaksınız.

Bölüm 1.4’e İlave:

Bir DexCom Ürününü Amerika Birleşik Devletleri dışında satın aldıysanız, bu DexCom Ürünü DexCom tarafından değil üçüncü taraf bir distribütör tarafından satılmıştır. Bu nedenle, sorularınız veya desteğe ihtiyacınız varsa distribütöre başvurmanız ve DexCom Ürününüzle birlikte verilebilecek herhangi bir garanti veya diğer haklar (ör. ilgili DexCom Ürün Etiketlerinde yer alan herhangi bir garanti) için “DexCom’u değil” distribütöre başvurmanız gereklidir. Kore’de ikamet eden bir tüketiciyseniz, yukarıdakiler sizin için geçerli değildir ve ilgili yasalar kapsamında DexCom Ürününüzle birlikte verilebilecek garanti veya diğer haklar (ör. ilgili DexCom Ürün Etiketlerinde yer alan herhangi bir garanti) için DexCom’a başvurabilirsiniz.

Bölüm 2.1’e İlave:

Yeni şartlar için “kabul et” seçeneğine tıklamanız veya bu değişiklikten sonra herhangi bir DexCom Ürününü, DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını itiraz etmeksizin yedi (7) gün boyunca kullanmaya devam etmeniz, yeni şartları kabul etmeniz anlamına gelir. Yukarıdakiler için e-posta yoluyla ayrı bir bildirim alacaksınız.

Bölüm 2.2’ye İlave:

DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamaları ve DexCom’un işi, oluşumu ve faaliyetleri, DexCom tarafından kendi takdirine bağlı olarak belirlenen zamanlarda Web Sitemizde bu değişikliğin bir bildirimini yayınlamak veya ilgili DexCom Hizmeti veya Yazılım Uygulaması aracılığıyla size bildirim sağlamak da dahil bu değişiklikleri herhangi bir makul yolla size bildirerek, makul durumlarda değişikliklere tabidir.

İlgili yasalara tabi olarak, bu değişiklikten sonra ilgili DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını itiraz etmeksizin yedi (7) gün boyunca kullanmaya devam etmeniz, değişikliği kabul etmeniz anlamına gelir. Yukarıdakiler için e-posta veya açılır pencere yoluyla ayrı bir bildirim alacaksınız.

Bölümün 4’ün Uygulanamazlığı:

Bölüm 4 (‘DexCom Mağazasını Kullanma) Kore’deki Kullanıcılar için uygulanmaz.

Bölüm 5.14’e İlave:

Bize Geri Bildirim sağlayarak, bize, üçüncü taraflar üzerinden olması da dahil, tazminat, atfetme, hesap verme veya başka türlü herhangi bir yükümlülüğünüz olmadan, bu Geri Bildirimi dünya genelinde, münhasır olmayan, sınırsız, kalıcı, geri alınamaz (herhangi bir temelde), telif hakkı olmayan herhangi bir şekilde kullanım hakkını verirsiniz. Ancak, Kore’de ikamet eden bir tüketiciyseniz, yukarıdakiler sizin için geçerli değildir ve ilgili yasalar kapsamında siz ve Geribildirim haklarınız korunuyor olabilir.

Bölüm 9’a İlave:

Kore’de ikamet eden bir tüketici olmanız durumunda, önemli sebepler olmaksızın sorumluluk sınırlama şartları sizin için geçerli olmayacaktır.

Bölüm 9.7’e İlave:

Kullanıcıların kasıtlı bir eylemi veya ihmali yoksa, bu Bölüm geçerli olmayacaktır.

20.3 Avusturya

Bölüm 1.2’ye İlave:

Herhangi bir ek şart, DexCom Hizmetlerini veya DexCom Ürünlerini kullanımınız için yalnızca size önceden sunulacak olan bu ilave şartları kabul etmeniz durumunda geçerli olacaktır.

Bölüm 2.1’e İlave:

Bu Sözleşmedeki herhangi bir değişiklikten e-posta yoluyla haberdar edilirsiniz. Yeni şartlar için “kabul et” seçeneğine tıklamanız yeni şartları kabul etmeniz anlamına gelir. Ayrıca, Bu Sözleşmenin şartlarının değişimlerine ilişkin bildirimin tarihinden itibaren 14 gün içinde uygun bir şekilde değişiklikleri açıkça tekzip etmemeniz durumunda yeni şartları kabul etmiş sayılırsınız. Bildirim e-postasında sessiz kalmanın sonuçları size bildirilecektir.

Bölüm 5.14’e İlave:

“Geri alınamaz (hangi temelde olursa olsun”) kelimesi silinmiş ve “Geri alınabilir” ile değiştirilmiştir.

Bölüm 7.1’e İlave:

Bir tüketiciyseniz, bu Bölüm geçerli değildir.

Bölüm 7.2’ye İlave:

Bir tüketiciyseniz ve AB’de ikamet ediyorsanız, ayrıca, ikamet ettiğiniz ülkenin yasalarının zorunlu hükümleri tarafından size sağlanan korumadan yararlanabilirsiniz.

Bölüm 8’e İlave:

Bu Bölümdeki hiçbir şey tüketicinin yasal garanti haklarını sınırlamaz.

Bölüm 9’a İlave:

Bu Bölümdeki hiçbir şey DexCom’un ağır ihmal ve kasıtlı suiistimal sorumluluğu yükümlülüğünü sınırlamaz. Ayrıca, bu Bölümdeki hiçbir şey DexCom’un, can, beden veya sağlığın yara alması hasarları, ürünün durumuna ilişkin bir garantiden sonra meydana gelebilecek bir hasar, hileli olarak gizlenmiş kusurlar veya Federal Ürün Sorumluluğu Yasası kapsamındaki iddialar için sorumluluğunu sınırlamaz.

Bölüm 11 ve Bölüm 12 bir tüketiciyseniz uygulanmaz.

20.4 İsviçre

Bölüm 1.2 ve 5.8’e İlave:

Herhangi bir ek şart, DexCom Hizmetlerini, DexCom Ürünlerini ve Yazılım Uygulamalarını kullanımınız için yalnızca size önceden sunulacak olan bu ilave şartları kabul etmeniz durumunda geçerli olacaktır.

Bölüm 2.1, 2.2 ve 5.8’e İlave:

Bu Sözleşmedeki herhangi bir değişiklikten önceden e-posta yoluyla haberdar edilirsiniz. Yeni şartlar için “kabul et” seçeneğine tıklamanız yeni şartları kabul etmeniz anlamına gelir. Ayrıca, Bu Sözleşmenin şartlarının değişimlerine ilişkin bildirimin tarihinden itibaren 14 gün içinde uygun bir şekilde değişiklikleri açıkça tekzip etmemeniz durumunda yeni şartları kabul etmiş sayılırsınız. Bildirim e-postasında sessiz kalmanın sonuçları size bildirilecektir.

Bölüm 6.1’e İlave:

İlgili zorunlu yasaların gerektirmediği veya sözleşmede kararlaştırılmadığı sürece, DexCom Ürününün, DexCom Hizmetinin veya Yazılım Uygulamasının yeni bir sürümünün yayınlanması ile bu DexCom Ürününün, DexCom Hizmetinin veya Yazılım Uygulamasının herhangi bir sürümünü destekleme yükümlülüğümüz yoktur.

Bölüm 7.1’e İlave:

Bir tüketiciyseniz, bu Bölüm sizin için geçerli değildir. Tüketicinin seçimine göre, DexCom’un ikamet ettiği veya alternatif olarak, tüketicinin ikamet ettiği yerdeki mahkeme, bu Sözleşmeden veya herhangi DexCom Hizmetinin, DexCom Ürününün veya Yazılım Uygulamasından doğan veya bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir ihtilaf davasını görmek için münhasır yargı yetkisine sahip olacaktır.

Bölüm 7.2’ye İlave:

Bir tüketiciyseniz ve Avrupa Birliğinde ikamet ediyorsanız, ayrıca, ikamet ettiğiniz ülkenin yasalarının zorunlu hükümleri tarafından size sağlanan korumadan yararlanabilirsiniz.

Bölüm 7.4’e İlave:

Bu bölüm, bu Sözleşmenin İsviçre Usul Kanunu’na tabi olması durumunda geçerli olmayacaktır.

Bölüm 8’e İlave:

Bu Bölümdeki hiçbir şey tüketicinin yasal garanti haklarını sınırlamaz.

Bölüm 9’a İlave:

Bu Bölümdeki hiçbir şey DexCom’un ağır ihmal ve kasıtlı suiistimal sorumluluğu yükümlülüğünü sınırlamaz. Ayrıca, bu Bölümdeki hiçbir şey DexCom’un, can, beden veya sağlığın yara alması hasarları, ürünün durumuna ilişkin bir garantiden sonra meydana gelebilecek bir hasar, hileli olarak gizlenmiş kusurlar veya Ürün Sorumluluğu Yasası kapsamındaki iddialar için sorumluluğunu sınırlamaz.

Bölüm 11 ve Bölüm 12 bir tüketiciyseniz uygulanmaz.

20.5 Almanya

Bölüm 2.1’e İlave:

Bir tüketiciyseniz, Bölüm 2.1 aşağıdakilerle tamamlanmıştır:

DexCom, değişiklik için geçerli bir nedeni varsa ve makul olmayan bir şekilde Kullanıcının zararına değilse, bu Sözleşmede değişiklikler yapabilir. DexCom, bu değişikliklerin uygulanmasından en az bir (1) ay önce, yeni şartların bildirimini Web Sitemizde yayınlamak dahil, makul herhangi bir yolla size bildirerek bu tür değişiklikleri Kullanıcıya önceden bildirecektir. Yeni şartlar için “kabul et” seçeneğine tıklamanız veya bu değişiklikten sonra herhangi bir DexCom Ürününü, DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını kullanmaya devam etmeniz, yeni şartları kabul etmeniz anlamına gelir. Bildirimde sessiz kalmanın sonuçları size bildirilecektir. Yeni şartları kabul etmiyorsanız, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamalarını aşağıda Bölüm 6.2’de (“DexCom Hizmetlerini kullanımınızı veya Yazılım Uygulamalarını kullanımınızı sonlandırabilir misiniz?” başlıklı bölüm) açıklandığı gibi kullanmayı bırakma hakkınız vardır.

Bölüm 2.2’ye İlave:

Bir tüketiciyseniz, Bölüm 2.2 aşağıdakilerle tamamlanmıştır:

DexCom Hizmetleri ve DexCom’un Yazılım Uygulamaları, DexCom tarafından zaman zaman belirlendiği şekilde değişebilir. Bu nedenle, DexCom, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamalarında (i) kabul edilen DexCom Hizmetlerini ve Yazılım Uygulamalarını köklü bir şekilde değiştirmeyen, (ii) geçerli bir nedeni olan ve (iii) Kullanıcıyı tarafsız olarak daha az lehte bir konuma yerleştirmeyen bu tür değişiklikler yapabilir.

Geçerli bir sebebin bulunduğu ve Kullanıcıyı tarafsız olarak daha az lehte bir konuma yerleştirmeyen köklü bir değişiklik durumunda, Kullanıcı, değişikliklerin planlanan uygulamasından en az bir (1) ay önce bu değişikliklerden haberdar edilecektir. Kullanıcı sistemlerinin, DexCom’un Hizmetleri ve Yazılım Uygulamalarındaki bu köklü değişiklikleri de desteklemesini sağlamaktan masrafları kendine ait olmak kaydıyla Kullanıcı sorumludur. Kullanıcının DexCom Hizmetlerinde veya Yazılım Uygulamalarındaki köklü bir değişikliği kabul etmek istememesi durumunda, Sözleşmeyi köklü değişikliğin uygulandığı tarih itibariyle sona erdirebilir.

Bölüm 6.1’e İlave:

Bir tüketiciyseniz, Bölüm 6.1 aşağıdakilerle tamamlanmıştır:

DexCom, askıya alma için geçerli bir sebep varsa, herhangi bir DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını askıya alma veya herhangi bir DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını kullanma hakkınızı askıya alma veya sonlandırma hakkına sahiptir. Geçerli nedenler arasında, örnek olarak, DexCom Hizmetine veya Yazılım Uygulamasına yapılan kurulum veya değişik veya bakımlar bulunur. DexCom, bu askıya alma işlemlerini makul bir şekilde Kullanıcıya bildirir. DexCom, söz konusu askıya alınma nedeniyle Kullanıcının maruz kaldığı hiç bir olası zararı tazmin etmekle yükümlü değildir.

Ancak, bu Sözleşmeyi bariz bir şekilde ihlal ederseniz (erişim, çağrılar veya herhangi bir uygulama programlama arabiriminin diğer kullanımları veya DexCom’un sağladığı sunucu kaynakları gibi DexCom kaynaklarının herhangi bir şekilde DexCom’un makul sınırlamalarını aşan veya bozan şekilde kullanımı dahil), herhangi bir DexCom Hizmetini veya Yazılım Uygulamasını kullanma hakkınızı derhal askıya alabilir veya sonlandırabiliriz. Ek olarak, DexCom Ürününün, DexCom Hizmetinin veya Yazılım Uygulamasının yeni bir sürümünün yayınlanması ile bu DexCom Ürününün, DexCom Hizmetinin veya Yazılım Uygulamasının herhangi bir sürümünü destekleme yükümlülüğümüz yoktur.

Bölüm 7.1’e İlave:

Bir tüketiciyseniz, bu Bölüm geçerli olmayacaktır.

Bölüm 7.2’ye İlave:

Bir tüketiciyseniz ve AB’de ikamet ediyorsanız, ayrıca, ikamet ettiğiniz ülkenin yasalarının zorunlu hükümleri tarafından size sağlanan korumadan yararlanabilirsiniz.

Bölüm 8’e İlave:

Bu Bölümdeki hiçbir şey tüketicinin yasal garanti haklarını sınırlamaz.

Bölüm 9.1 – 9.7’ye İlave:

Bir tüketici olmanız durumunda Bölüm 9.1 – 9.7 aşağıdakilerle tamamlanmaktadır:

– DexCom, kasıtlı davranış ve ağır ihmal durumlarına sınırlama olmaksızın sorumludur.

– DexCom – can, uzuv veya sağlığa zarar verme durumu hariç – yalnızca esaslı sözleşme yükümlülükleri, sorumluluk söz konusu sözleşme için söz konusu hizmetin yapıldığı tarihte öngörülebilir ve tipik olan zararla sınırlı olarak, ihlal edilirse hafif kusurdan sorumludur. Esaslı sözleşme yükümlülükleri, yerine getirilmeleri sözleşmenin uygun şekilde icra edilmesi için elzem olan ve Kullanıcının yerine getirilmelerine doğal olarak güveneceği ve güvenebileceği yükümlülükler olarak kabul edilir.

– Yukarıdaki madde 2’ye göre sorumluluk sınırlamaları, hukuki düzenlemenin öngördüğü herhangi bir kesin sorumluluk için geçerli değildir. (Alman Ürün Sorumluluk Yasası [Produkthaftungsgesetz] gibi) kusurlu tarafa bakılmaksızın bir garanti kapsamında verilen hiçbir sorumluluk için geçerli değildir. Garanti edilen herhangi bir özelliğin bulunmamasından kaynaklanan zararlar için DexCom, garantinin verildiği tarihte DexCom için öngörülebilir olan be garantinin amacının kapsadığı miktara kadar sorumludur.

– Bu Sözleşmenin öngördüğünün dışındaki başka her türlü sorumluluk, söz konusu talebin yasal dayanağına bakılmaksızın hariç tutulur.

– DexCom’un yükümlülüğü, madde 2 ve 4 uyarınca hariç tutulmuş veya sınırlandırılmışsa, bu aynı zamanda DexCom’un çalışanları, personeli, temsilcileri veya dolaylı temsilcilerinin kişisel sorumlulukları için de geçerlidir.

Bölüm 9.8’e İlave:

Bir tüketiciyseniz, altta yatan olay DexCom veya herhangi bir çalışanı, personeli, temsilcisi, acentesi veya yan kuruluşunun ağır ihmali veya kasıtlı suiistimalinden kaynaklandığı için mümkün olduğu ölçüde tazminat ve para iadesi için vergi uygulanmayacaktır.

Bölüm 12’ye İlave:

Bir tüketiciyseniz, Bölüm 12 aşağıdakilerle tamamlanmıştır:

Bu Sözleşmeyi önceden bildirimde bulunarak istediğimiz zaman tamamen veya kısmen devredebiliriz. DexCom, bu devir işleminden en az bir (1) ay önce, yeni şartların bildirimini Web Sitemizde yayınlamak dahil, makul herhangi bir yolla size bildirerek bu tür değişiklikleri Kullanıcıya önceden bildirecektir. Devir işlemini kabul etmiyorsanız, DexCom Hizmetleri ve Yazılım Uygulamalarını yukarıdaki Bölüm 6.2’de (“DexCom Hizmetlerini kullanımınızı veya Yazılım Uygulamalarını kullanımınızı sonlandırabilir misiniz?” başlıklı bölüm) açıklandığı gibi kullanmayı bırakma hakkınız vardır. Bu Sözleşmeyi devredemez veya DexCom Hizmetleri veya Yazılım Uygulamalarının herhangi bir kullanım hakkını devredemezsiniz.

Sürüm

Bu Sözleşme 11 Şubat 2019 tarihlidir

DCP-000026 rev002

Bilgi Hattı